Share:

Esperal a marskość wątroby  

   RSS

0

Witam, mam pytanie. Czy esperal można także wszyć, jeśli ktoś choruje na marskość wątroby?

@alasek1234

Szanowna Pani,

bez pełnej znajomości stanu zdrowia tej osoby nie jestem w stanie tego ocenić. Decyzja zależna jest od lekarza. Dlatego też każdy zabieg z użyciem esperalu poprzedza wstępny wywiad medyczny. Na jego podstawie specjalista ocenia, czy pacjent może być zakwalifikowany do operacji. Zatem konsultacja jest konieczna.

Pozdrawiam, dr Krzysztof Wachowski.

@lek. Krzysztof Wachowski

Panie Doktorze,

szukam pomocy dla rodzicow, chce zeby wszystko bylo prawidlowo i za jendym razem bo drugi raz sie pewnie na nic nie zgodza.trzeba sie jakos przygotowac?albo sa jakies rzeczy ktore wykluczaja wszycie??? 🤔 

 

Szanowna Pani,

przed wszyciem esperalu pacjent musi zachować trzeźwość od 12 do 48 godzin, zanim zabieg się odbędzie. Co więcej, jego wykonanie wykluczają uczulenie na disulfiram, niewydolność serca, niewydolność obwodowa krążenia, choroba niedokrwienna serca, zapalenie zarostowe tętnic, nadciśnienie tętnicze, zapalenie wielonerwowe, zapalenie nerwu wzrokowego. Ostrożnym trzeba być także w przypadku chorób układu oddechowego, cukrzycy, padaczki, chorób nerek, wątroby, a także niedoczynności tarczycy, czy w przypadku schorzeń psychicznych. Przed każdym zabiegiem lekarz sprawdza, czy nie ma przeszkód do wszycia esperalu.

Pozdrawiam, Krzysztof Wachowski.

 

Proszę Zaloguj Się lub Rejestracja