Share:

Skąd mam wiedzieć czy jestem alkoholikiem?  

   RSS

0

Moja codzienna praca praca polega na jeżdżeniu tirem, dalekie odległości, rzadko jestem w domu. Jak wracam na weekend to chce się zrelaksować. Więc wpada kilka piwek, czasem jakiś drink. Żona mówi mi, że jestem alkoholikiem i chce się rozstać! Faktycznie mam problem?

@anonimowy

Szanowny Panie,

przez wzgląd na to, że choroba alkoholowa rozwija się w różnym tempie niekiedy trudno stwierdzić kiedy faktycznie zaczyna się uzależnienie. Jeśli jednak nie czuje Pan ciągłej potrzeby picia, nie stracił Pan kontroli nad ilością spożywanego alkoholu i nie uzależnia Pan swojego działania od płynu etylowego, to w tym momencie nie jest to jeszcze poważny problem. Może to być jednak początek alkoholizmu, jeśli Pana działania staną się konieczną rutyną, a nie wyborem. Polecam skontaktować się z klinika zajmującą się leczeniem uzależnień i poprosić o poradę specjalistów w tym zakresie.

Pozdrawiam, dr Piotr Floriański.

@lek.Piotr Florianski

no moze to ja przekona, ale w sumie nie wiem, lubie sobie wypic, ale bez przesady.gdie w takim razie powinienem sie zglosic we wroclawiu? 🖐️ 

@anonimowy

Szanowny Panie,

w najbliższym czasie na stronie zostanie zamieszczona lista najbardziej polecanych i zaufanych kliniki. Dzięki temu znajdzie Pan wszelkie potrzebne informacje i adresy.

Pozdrawiam, Piotr Floriański.

Proszę Zaloguj Się lub Rejestracja