Share:

Kiedy zaczyna się alkoholizm?  

   RSS

0

Hej,

miałem trochę problemów z alkoholem. teraz widzę, że moja córka też lubi sobie wypić parę kieliszków dziennie do obiadu. Powinienem się bać?

@damiankwarc60

Szanowny Panie,
zdecydowanie kontrola sytuacji to dobre rozwiązanie. Głównym symptomem choroby jest brak kontroli nad ilością wypijanego alkoholu, zwiększona tolerancja na alkohol (potrzeba go więcej, aby czuć się odurzonym), objawy głodu alkoholowego oraz zespołu odstawiennego, a przede wszystkim przekładanie spożywania płynu etylowego ponad inne obowiązki. U każdego alkoholika choroba objawia się inaczej i niełatwo rozpoznać, kiedy się zaczyna. Na pewno warto obserwować sytuację i badać, czy problem się nie pogłębia. Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam, dr Tomasz Śnieżek.

Witajcie ponownie,

nie jest najlepiej.Jak jej cos mowie to sie zaraz obraza krzyczy robi problemy. W sumie to nie wiem co robic bo raczej jej nue zmusze do leczenia. Ktos widzi jkaies wyjscie z sytuacji? Nie chce stracic dziecka...

@damiankwarc60

Szanowny Panie,

w takiej sytuacji odradzam samodzielne udzielanie pomocy. Nagłe nieodstawienie alkoholu może być niebezpieczne dla organizmu. Proszę skonsultować się z kliniką zajmującą się leczeniem choroby alkoholowej, to jedyna rzecz, którą mogę doradzić bez znajomości stanu zdrowia Pana córki.

Pozdrawiam, Tomasz Śnieżek.

Proszę Zaloguj Się lub Rejestracja